HC Rytíři Vlašim

V Čáslavi polovinu utkání šlapalo vše dle modrobílých not. Nakonec však Rytíři odjíždějí s prázdnou.

Lepší začátek si modrobílí nemohli přát. Domáci propadli v útočném pásmu a první pětka se prosadila v úniku 3 na 1, kdy do prázdné klece zakončoval David Kucharčík.
První třetina patřila Rytířům, ale další velké šance nedokázali modrobílí zužitkovat.

Do druhé třetiny vstoupila Vlašim opět skvěle. Třetí pětku na chvíli domácí uzamkli ve třetině, Fialův vyhozený kotouč si našel Jan Košťálek a nájezdem překonal domácího Svobodu podruhé.
Před polovinou utkání bylo ještě veseleji. Kombinaci prvního útoku zakončil Jirka Kratochvíl vybruslením z rohu a zakončeným blafákem na vzdálenější tyč domácího brankáře.

Domácí v tu chvíli byli na ručník. Pomohla jim nedisciplinovanost vlašimských a přesilovka 5 na 3. V ní se prosadil z druhé dorážky Radim Křišťan. Za další tři minuty se Rytířům nedařilo vyhrát buly ve své třetině a napotřetí z toho již byla branka, kdy se od modré prosadil Filip Bílek.
Stejný muž se prosadil i těsně před koncem druhé třetiny a vyrovnal utkání, které vlašimští pokládali za vyhrané.

Třetí třetinu si pro sebe uzmul rozhodčí Labuta a z některých jeho verdiktů byly oba týmy jemně řečeno rozladěné. Ke smůle Rytířů, byli to právě oni, kteří početní výhody nedokázali zužitkovat. Filip Bílek dokončil svůj hattrick z pozice obránce ranou od modré v přesilovce.
Dlouho a marně se snažili modrobílí dobývat klec Čáslavi, až se to z nenápadné akce a jemné teči podařilo Jirkovi Kratochvílovi.

Hned za dvě minuty však přišla studená sprcha. Domácí Čáslav nasměroval ke třem bodům šťastnou střelou Filip Navrátil a nic na tom nezměnila ani dlouho trvající přesilovka hostů, ani závěrečná, téměř minutu a půl trvající hra bez brankáře.

Vlašim odešla z utkání podruhé za sebou bez bodu a v příštím zápase jede do silných Kralup nad Vltavou.