Hokejová výstroj

Informace o výstroji pro hráče v klubu HC Rytíři Vlašim

V klubu HC Rytíři Vlašim dostanou všechny děti od náboru až po druhou třídu hokejovou výstroj k zapůjčení. Rodiče zajišťují pouze základní vybavení, které zahrnuje:

termoprádlo (první vrstva)
nákrčník - povinná součást výstroje, poskytuje ochranu proti říznutí bruslí. Je možné koupit samostatně nebo ribano s integrovanou ochranou krku.
suspenzor - není povinný, ale doporučujeme ho, aby si na něj dítě co nejdříve zvyklo. Existuje několik typů - samostatný, s podvazky, integrovaný do ribana.

Výstroj poskytována klubem

holeně
kalhoty
lokty
vesta
štulpny
helma
brusle
dres

Pokud vaše dítě vyroste, stačí nás kontaktovat a výstroj vyměníme za větší. Děti přecházející do třetí třídy, kde si hráči zajišťují výstroj sami, vracejí zapůjčenou výstroj až ve chvíli, kdy jim přestane velikostně vyhovovat.

Péče o výstroj a broušení bruslí

O svěřenou výstroj je třeba řádně pečovat. Broušení bruslí zajišťuje každý hráč individuálně. Broušení je možné domluvit na zimním stadionu - vedle vstupu do výtahu najdete dveře s kontaktním číslem 603 194 769, kde si domluvíte termín broušení.

Hokejka

Pro správný výběr hokejky v této kategorii platí několik základních pravidel:

délka hokejky - Hokejka by měla sahat dítěti na boso (bez bruslí) těsně pod nos, a s bruslemi by měla dosahovat k bradě. Příliš dlouhá hokejka vede k nesprávným návykům, zatímco příliš krátká nutí dítě se zbytečně ohýbat

typ hokejky - Doporučujeme zvolit kompozitovou hokejku, která je lehčí a odolnější než dřevěná. Děti se s lehčí hokejkou snáze naučí správné technice a s postupem času přidají sílu

nastavitelnost kompozitových hokejek: Kompozitové hokejky lze snadno upravit na správnou délku pomocí nástavců, které se vkládají do konce hole. Je třeba jen ověřit správný vnitřní rozměr hole (YTH, JR, SR).

flex (tvrdost hole) - Pro mladší hráče doporučujeme flex v rozmezí 10-25. Nižší flex pomáhá při práci s pukem a přijímání přihrávek, protože měkčí hokejka lépe reaguje. V této kategorii se vyšší flex (nad 25) nedoporučuje.

výběr čepele a strany - Většina dětí začíná s čepelí typu P92. Pokud má dítě levou ruku níž na holi, je to levá hůl, pokud pravou, jedná se o pravou hůl.

Brusle

Výběr správných bruslí je klíčový pro rozvoj hráče. Doporučujeme následující:

vázání bruslí: Správné utahování je zásadní. Vázání by mělo začínat odspodu a postupně být silnější směrem nahoru. Voskované tkaničky pomáhají udržet brusle pevně utažené.

velikost bruslí: Velikost brusle by měla být zvolená s ohledem na délku a šířku nohy dítěte. Příliš velké nebo příliš široké brusle vedou k nesprávné stabilitě a kotníky mohou vybočovat do tvaru písmene A.

spojení brusle s holeněmi: Důležité je, aby jazyk brusle byl vždy venku, nikoliv schovaný pod chráničem holeně, což omezuje pohyb kotník

Identifikace helmy

Prosíme rodiče, aby na helmu svého dítěte nalepili identifikační štítek. Na kousek papíru, přibližně o velikosti kreditní karty, napište jméno dítěte a ročník narození (např. "Lukáš 2016"). Tento štítek nalepte zepředu na helmu, což výrazně usnadní komunikaci trenérů s dětmi.

Kontakt pro výstroj

V případě potřeby výměny nebo vyzvednutí výstroje kontaktujte pana Marka Fikejse na telefonním čísle 725 687 275.