HC Rytíři Vlašim

Základní info

NázevZimní stadion Vlašim
AdresaNa Lukách 1921, 258 01 Vlašim
Webhttp://www.sportvlasim.cz/zarizeni/zimni-stadion/
Kapacita tribuny700 míst na sezení
Rozměry hřiště58 x 28 m
Parkoviště140 míst
Výstavba09/2012 – 09/2013

Vše to začalo na podzim roku 2012 kdy bylo v měsíci září předáno staveniště ve sportovním areálu“ Na Lukách“ v prostoru nevyhovujícího tréninkového fotbalového hřiště. Hned poté se začalo s prvními zemními úpravami. Investorem bylo město Vlašim a stavbu realizovala liberecká firma SYNER a.s. s plánem dokončení 9/2013. Tento termín se povedlo dodržet a koncem září 2013 byla stavba předána do zkušebního provozu.

V tomto rekordním čase vznikla moderní hala pro 700 sedících diváků, kteří mají k dispozici kvalitní zázemí pro sledování sportovních utkání. Mají možnost využít prostor vnitřní restaurace, nebo občerstvení přímo u ledové plochy sloužící především pro veřejné bruslení. Samozřejmostí je výtah pro spoluobčany se sníženou tělesnou pohyblivostí. Hala je vybavena dvěma vstupy kdy spodní slouží ke vstupu hráčů a návštěvníků veřejného bruslení. Horní vstup přístupný po venkovním schodišti slouží pro vstup diváků na sportovní utkání a pro vstup návštěvníků restaurace. Samozřejmostí je kvalitní vzduchotechnika která zajišťuje příjemné prostředí jak pro diváky, tak pro návštěvníky restaurace.

Ledová plocha má rozměry 58m x 28m a je vybavena mantinely nové konstrukce s kalenými skly po obvodu pro lepší průhlednost a bezpečnost jak hráčů, tak diváků. Zázemí pro hráče je ve spodní části haly kde jsou kabiny domácích a 4 kabiny pro hosty tak aby se mohli mužstva střídat bez zbytečných prodlev. Ve 2NP je prostor pro diváky, hlediště, malá tělocvična, restaurace a zázemí pro vedení.

Před halou je dostatečný prostor pro parkování na nově vybudovaném parkoviště se 140 parkovacími místy pro osobní automobily a odstavnou plochou pro autobusy. Toto nové parkoviště bude sloužit nejen pro návštěvníky zimního stadionu, ale i pro návštěvníky sousedícího koupaliště, fotbalového a hokejbalového hriště a atletického stadionu.

Převzato z www.sportvlasim.cz