HC Rytíři Vlašim

Měla to být jasná záležitost. První Mělník přijel do Vlašimi v roli favorita, za to modrobílí za sebou neměli dobrou šňůru zápasů.

Jenže Rytíři vstoupili do utkání o poznání lépe než hosté. Po brankách Martina Matějky a Michala Holeše vedli 2:0.
Spícího obra probudila až nabídnutá přesilovka, kterou po krásné akci využil hostující David Šubrt .

Do druhé třetiny vstoupili mělničtí lépe než do první periody a od začátku zle zatápěli domácímu Holánkovi.
Ten vydržel sedm minut, když inkasoval z hole Jakuba Šípka. Hned o tři minuty později využil další přesilovou hru obr Jan Vernek a obrátil tak misky vah na hostující stranu.

Vlašimští ale nesložili zbraně a vzápětí fotbalově vyrovnal Adam Herwig.
Do kabin po druhé třetině šli přeci jen radostněji hosté, svou druhou brankou je poslal do jednogólového vedení Jakub Šípek

.

Rytíři však předvedli na začátku třetí třetiny neuvěřitelný obrat. Hned po čtyřiadvaceti sekundách se trefil podruhé v zápase Martin Matějka, aby za dalších devatenáct vteřin, krásnou střelou jednoruč, otočil skóre Marek Kočí

Vlašim dlouho držela hubený jednobrankový náskok i díky fantasticky chytajícímu Holánkovi. Přeci jen se však hostům podařilo srovnat skóre utkání, když Jakub Šípek zkompletoval hattrick.

Těsně před koncem třetí třetiny Matějka vyhodil puk ze hřiště a mělničtí tak do prodloužení získali výhodu jednoho muže v poli.
Tu nakonec beze zbytku využili, když hned po čtrnácti sekundách rozhodl o utkání mělnický Tomáš Havel.