HC Rytíři Vlašim

Rytíři v derby ztratili neporazitelnost na svém stadionu a utrpěli od Lvů nevídaný debakl.

Začátek přitom patřil domácím, ti se prosadili hned ve svém druhém střídání, kdy závar před Štěpánkem vyřešil dorážkou do odkryté klece Marek Kočí.
Vedení však modrobílí udrželi pouhou minutu. Po křídle ujel Lukáš Netolický a střelou nad lapačku Holánka vyrovnal skóre utkání.

Za další dvě minuty už Benešov vedl. Přesilovou hru nadvakrát využil Jan Polesný.
Další průběh první třetiny byl vyrovnaný a hra se přelévala ze strany na stranu. Minutu před koncem však ujeli hostující hráči ve dvou na jednoho vlašimského obránce a milimetrovou přihrávku Lukáše Holánka usměrnil za domácího brankáře David Starec.

Odhodlání Rytířům nechybělo, v úvodu druhé třetiny přišpendlili Lvy ke svému brankovišti, opět si však nepohlídali zadní vrátka a po nedůrazu u Holánkovi branky, zakončoval po přihrávce Kaňky do domácí branky Jan Polesný.

Rytíři kontrovali obratem, druhá pětka opět zatlačila na hostující obranu a ze závaru těžil Marek Kočí, který dorazil puk o brusle benešovského obránce za záda Štěpánka.
Modrobílí byli na koni a další snížení viselo na vlásku. Nečekaně však udeřilo na druhé straně. Po střele obránce Benešova Zderadičky se puk odrazil do výšky, kde ho zkušeně našel a uklidil do vlašimské branky Lukáš Holánek.

Domácí se stále tlačili dopředu, ale hostující hráči odolávali a využívali okénka domácí obrany k výjezdům na Michala Holánka.
Dvě minuty před koncem druhé třetiny Netolický hrubě narazil domácího kapitána na mantinel a vyfasoval trest do konce utkání. Kucharčík putoval do nemocnice a ostatní hráči zapojení do potyčky dvouminutové tresty.

Ve druhé, ani třetí třetině, se Rytířům přesilovka nedařila a když po jejím konci ujel Holánek a naservíroval kotouč opět do prázdné branky Martinovi Kohoutovi, který se nemýlil, sesypala se hra domácích, jako domeček z karet.

Za dalších třináct sekund se stejná akce opakovala, jen po ose Kižlin - Ondra Sládek.
A když za dalších třicet sekund dorážel střelu Berana opět Martin Kohout, vyhnal tím domácího brankáře Michala Holánka z branky.

Benešov v této chvíli létal po ledě a zaskočení domácí se už na nic nezmohli. Devátou branku vsítil ranou od modré v přesilové hře Radek Procházka a trpkou a potupnou desátou branku dal, jak jinak, než do poloprázdné domácí klece, David Mrva.

Benešov zcela ovládl derby a prolomil dlouho trvající neporazitelnost Rytířů na vlastním stadionu.
Vlašim se musí rychle postavit na nohy, již tuto sobotu je čeká souboj s lídrem tabulky naší skupiny, přijede béčko Kolína.