HC Rytíři Vlašim

Modrobílí se vrátili zpátky na svůj led vítězně, když porazili houževnatý Spartak Žebrák.

Po třech prohrách nastupovali Rytíři k domácímu utkání se Žebrákem zodpovědně. Prvních pět minut však překvapivě patřilo hostům a Holánek v domácí brance se rozhodně nenudil.
V jedenácté minutě přiklepl ve středním pásmu puk Michalu Holešovi, a ten střelou přes obránce překonal hostujícího brankáře poprvé.

Hosté, ale dál zlobili a první varování přišlo záhy. Přesilovou hru výborně sehráli Jícha s Langerem a Davidu Beldovi stačila jen nastavit hokejka směrem k prázdné bráně domácích.

Hra byla velmi vyrovnaná, na konci třetiny se po sporném zakázaném uvolnění vhazovalo před brankou hostů. Na světelné tabuli svítilo pět vteřin do konce první třetiny, ale i tak málo času stačilo Adamovi Herwigovi , aby zužitkoval vyhrané buly a pod rukou brankáře Spartaku skóroval.

Pokud někdo čekal, že branka do kabiny hosty položí, bylo to naopak. Na začátku druhé třetiny na modrobílé vytvořili tlak a těžil z toho Ondřej Stloukal, který nadvakrát překonal ležícího Holánka.
Naštěstí hned za minutu měl připravenou odpověď v podobě gólu David Kucharčík.

Vlašim pomalu přebírala otěže utkání a stupňovala tlak. Přesně v polovině utkání vyhrál Florián buly a Adam Mareš přesně mířenou střelou do horního růžku zvýšil vedení Rytířů už o dvě branky.

Ve třetí třetině začali hrát hosté vabank. Jedné takové situace využil Soukup, kterému postrčil kotouč Košťálek a situaci dva na jednoho zakončil po exelentní přihrávce prvně jmenovaného Václav Fiala.
Poslední záchvěv bojovnosti o výsledek předvedli hosté v 53. minutě. No hosté. Střelu Bakuleho nešťastně tečoval Matějka za bezmocného Holánka, jako střelec byl určen právě Jakub Bakule.

Hned vzápětí zmařil skvělým zákrokem hostujícímu útočníkovi stoprocentní šanci domácí brankář Holánek.
Následně to Žebrák zkoušel v šesti hráčích v poli, to co nezvládli Holeš s Kočím, dokonal Jan Košťálek, který prázdnou klec trefil.
V šedesáté minutě ještě upravil celkové skóre utkání krásným sólem Dominik Florián.

Generálka na první letošní derby Rytířům vyšla. Příští týden v sobotu, přivítáme na svém ledě Benešov.