Rytíři ztratili svou domácí neporazitelnost, když Sršni z Kutné Hory po celý zápas disciplinovaně demontovali útočné pokusy Rytířů.

Rytíři nezačali špatně, ale šance ze začátku bohorovně neproměnili a dobře bruslící Sršni jim již žádné další velké šanci nenabídli.
První třetinu překvapivě ovládli hosté, když Holánka v domácí brance několikrát nebezpečně ohrozili a Rytíře k velkým šancím a dorážkám nepouštěli.

Modrobílí dál hledali skulinu v kutnohorské obraně, ale udeřilo na druhé straně. Mezi obránce si sjel Dominik Jiráň a střelou nad rameno překonal domácího brankáře.
Vlašimští se vrátili do zápasu sérií přesilovkových her, z kterých však vytěžili jen pár střel na výborně chytajícího Jelínka a dva závary před brankou hostů.

Ve třetí třetině obětaví hosté už hráli jen to, co potřebovali. Jednoduchou hru. Vlašim se tlačila k hostující brance, ale nedokázala najít recept na větší šanci.
Hosté se osvobodili z tlaku až půl minuty před koncem, když se při domácí power play trefil Matouš Jelínek.

Rytíři utrpěli první domácí porážku a nyní je čeká dvojzápas na ledě soupeřů. Zpátky ve vlašimské aréně se modrobílí představí 13. 11., kdy přijede nováček soutěže TJ Spartak Žebrák.