HC Rytíři Vlašim

Rytířům se letos daří především na domácím kluzišti. Do Kolína jeli modrobílí s nadějí na první venkovní body.

A Vlašim začala výborně. První minuty patřily výborně bruslícím Rytířům. Zvýšená aktivita vyústila v úvodní branku hostů, po střele Floriána do odkryté branky skóroval Jiří Kratochvíl.

Obdržená branka nabudila překvapivě domácí Žabonosy. Domácí pomalu přebírali otěže první třetiny a modrobílí úplně vyklidili pozice na hřišti.
Michal Holánek se měl co ohánět, aby odolal atakům "žabáků". Nutno říci, že v té chvíli držel naděje modrobílých na tříbodový zisk. V první třetině však kapituloval i on. V přesilové hře domácích ho po závaru před brankou překonal Dan Hutla.

Po lehkém přestávkovém průvanu se vlašimští hokejisté vrátili k aktivnímu pohybu a začalo to nést opět ovoce v podobě branek.
Hned v šesté minutě vypálil z pravého kruhu Dominik Florián a všem šesti pavoukům v pravém horním rohu Křivánkovi klece strojili pohřeb.

Za čtyřicet vteřin lovil pro změnu puk ze sítě vlašimský Holánek. Chybu po buly potrestal po hezké kombinaci Josef Kunášek.
Za tři minuty už to zase bylo o branku pro Rytíře. Svou druhou brankou v utkání se po kombinaci první pětky prosadil se samostatného úniku Jirka Kratochvíl.

V polovině utkání se domácí obranou prosmýkl Jan Pessr a za padajícího brankáře domácích zasunul kotouč do branky.
Když už se viděli modrobílí v kabině, půl minuty před koncem druhé třetiny jim zasadila třetí pětka Žabonos kombinační úder. Akci z buly zakončoval střelou z první zcela nehlídaný Jan Smejkal.

Třetí třetina byla plná nervozity. Zásluhu na tom měl i rozhodčí Jecelín, který popustil uzdu rozhodování a najednou se začaly objevovat zákeřné zákroky. Za jeden takový dostal domácí Skokan pětiminutový trest a Rytířům přesilovka v závěru utkání velmi prospěla.
Domácí nejprve načal hezkou dorážkou vlastní střely Adam Herwig. V přesilovce se poté prosadilo první útočné komando, konkrétně hostující kapitán David Kucharčík.
Neuplynula ani minuta a Adam Herwig opět donutil brankáře Křivánka koukat na plápolající puk v síti.
V druhé třetině Jirka Kratochvíl hattrick odmítnul nepovedenou střelou, ale nakonec se dočkal i on, když uzavřel skóre zápasu jednapadesát vteřin před koncem.

Rytíři si připisují první letošní venkovní výhru a příští týden je doma čeká soupeř z Kutné Hory.