HC Rytíři Vlašim

Karel Křížek byl letos hlavním trenérem čtvrtých tříd. Zároveň plnil funkci šéftrenéra mládežnický družstev mladších ročníků. Jak se vydařil minulý ročník, jaký je plán do budoucna a jak děti vlastně trénují si můžete přečíst v rozhovoru.

Karle, po skoro dvou ročnících se nynější sezóna odehrála až na výjimky v kuse a celá. Je na dětech vidět výpadek sportovních aktivit?
Řekl bych, že na děti tohoto ročníku 2012 (4. třída), neměl výpadek vliv v tak velké míře. Snažili jsme se i v době, kdy se nesmělo scházet, pracovat individuálně. Měli jsme online tréninky a každý sám pracoval na své kondici pod dohledem rodičů. Využili jsme každé příležitosti, když to jen trochu situace umožnila (společný trénink ve skupinách po 4-6 dětech) a netradičně zařadili trénink na ledě v měsíci červnu.

Hodně se spekulovalo a bylo zmiňováno, že případné omezení či karantény budou mít za důsledek nechuť dětí nadále trénovat. Řešili jste úbytek dětí ve vaší kategorii.
Ne, naopak všichni se vrátili s velkou chutí a radostí trénovat.

Na čem jste letos s hráči a hráčkami pracovali a kde musí ještě děti přidat?
U dětí je důležité, aby měly z pohybu radost a aby je trénování bavilo. Polovinu tréninku tvoří hry. Pracujeme na zdokonalování individuálních dovedností, jako je práce s holí, střelba a hlavně bruslení. Zlepšovat je stále co, některým dětem trochu chybí rychlost a výbušnost. Ale to souvisí hodně s bruslením, které je pro hokej to nejdůležitější.

Jak tedy hodnotíte letošní ročník?
Určitě pozitivně, už jen pro to, že proběhl bez větších omezení a mohli jsme společně dělat to, co nás baví. To, že jsme poráželi silné týmy, už je jen sladká odměna za poctivou práci všech dětí.

Jaké máte plány na příští ročník?
Udržet u dětí zápal a chuť do hokeje, aby měly ze sportu stále radost. Všichni se už na novou sezonu moc těší, protože „konečně budou hrát velký hokej“. V příští sezóně budeme začínat hrát na celé hřiště a ne na polovinu nebo třetinu. Je to pro děti velká motivace a věřím, že si na nový systém rychle zvyknou. Stále budou mít hlavní roli individuální dovednosti, především bruslení. Za každou poctivou práci náleží odměna, tak věřím, že i v příští sezóně přijdou vyhraná utkání.

Děkuji za rozhovor