HC Rytíři Vlašim

Ve druhé části sezony se Rytířům zatím daří a postupně dohánějí bodovou ztrátu z prvních kol. Naposledy v tomto roce čekal na Rytíře zápas na ledě soupeře, tentokrát v Mělníku, který na tom je v tabulce podobně jako Vlašim. První větší šance zápasu si zapsali domácí, nejdříve však Litera nevyzrál na Holánka a pak v přesilovce zaskočil v bráně náš Kratochvíl a vykopl puk směřující do klece. Úvod měli lepší domácí, první se ale radovala Vlašim, když J. Kratochvíl zaskočil Srpa v bráně nenápadnou tečí. Vzápětí jsme se ocitli opět ve čtyřech, domácí jsme však k ničemu nepustili a naše převaha pomalu rostla. V ideální střelecké pozici se ocitli Herwig i J. Kratochvíl, ovšem do střelecké listiny se nezapsali. A pak se z vlastního pásma rozjel Litera, projel neatakován mezi naší čtveřicí a z ostrého úhlu se štěstím procedil puk za Holánkova záda. Hra se celkem vyrovnala. Pak ale přišla slabá chvíle mělnických ve 20. Minutě. Nejdříve při přečíslení naservíroval Šindelář kotouč Košťálkovi, který jen nastavil hokejku a usměrnil puk do sítě. Když už se všichni viděli v šatně, ujel Kucharčík a nechytatelnou bombou upravil 4 vteřiny před sirénou na 3:1 pro Vlašim. Přesto, že jsme do druhé části vstoupili aktivněji, podařilo se Mělníku zásluhou Litery snížit. Naštěstí se domácí fanoušci neradovali dlouho. Honza Pessr se natlačil mezi tři bránící hráče a dorazil střelu vyraženou Fialou chytajícím od 20.minuty do branky. Jenomže nás vedení trochu ukolébalo a Krejsa nejprve využil přesillovou hru ke snížení. Ve 37. minutě už se pak Mělník radoval z vyrovnání, o které se zasloužil David Kratochvíl. Skóre bylo srovnané a začalo se od začátku. My navíc v oslabení, které jsme sice s pomocí skvělých zákroků Holánka zvládli. Jenomže mělničtí se nadechli a začali dotírat na naši bránu. Ani my jsme nebyli úplně bez šance, po střele Zdeňka Burdy měl Fiala namále. Nakonec se díky urputné snaze radovali z vedoucího gólu domácí po střele Šubrta. Na tuto situaci nám nezbylo jinak, než co nejdříve odpovědět, a to se nám po dvou minutácj povedlo. Šindelářova přihrávka zpoza brány se štěstím prošla pod padajícím obráncem až na brankoviště, kde číhající Slanina poslal kotouč mezi betony gólmana. V čase 52:30 bylo vyrovnáno. Na ledě byla najednou patrná snaha o to, neudělat chybu. Objevilo se pár potyček, ale sudí až na výjimku nechal píšťalku odpočívat. V poslední minutě jsme se dostali do tlaku v útočném pásmu, ale pro téměř milimetrové (jestli vůbec) postavení našeho hráče v brankovišti jsme o tuto výhodu přišli. Zápas tak po šedesáti minutách dospěl k prodloužení, ve kterém se nám letos doposud nedařilo. Avšak na mělnickém ledě se hned od vhazování ujala naše trojice kotouče a domácím jej téměř nepůjčila, natož aby je pustila ke střele. Zato my jsme byli úspěšní a po třech minutách prostřelil z kruhu domácího gólmana Vondráček a zajistil tak první vítězství v prodloužení v této sezoně. Zveme všechny fanoušky na poslední domácí zápas v tomto roce. V neděli 22.12.2019 budou od 17:30 naším soupeřem Černošice. Statistiky utkání: 14. kolo KLM – neděle 15.12.2019 od 17:30

HC Junior Mělník vs. HC Rytíři Vlašim – 5:6 PP  (1:3, 3:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Litera (Šubrt), 28. Litera (Šubrt), 33. Krejsa (Macek), 37. Kratochvíl D. (Krejsa), 51. Šubrt (Stinka) – 6. Kratochvíl J. (Vondráček), 20. Košťálek (Šindelář, Slanina), 20. Kucharčík (Matějka), 31. Pessr J., 53. Slanina (Šindelář), 64. Vondráček (Burda Z., Kucharčík) Rozhodčí: J. Tasch – Procházka, Špringl Vyloučení: 8:11 Využití: 1:0 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 5:4, 5:5, HC Junior Mělník: Srp (od 21.minuty Fiala) – Kotek, Krejsa, Prejza, Cicvárek, Novotný, Vaněk, Kubica, Kapoun – Šubrt, Šípek, Litera, Vernek, Stinka, Macek, Lenc, Havel, Kratochvíl D., Janele, Škarohlíd. Trenér: Stinka HC Rytíři Vlašim: Holánek – Matějka, Říha, Vondráček, Pessr V., Pessr J., – Slanina, Kucharčík, Burda J., – Herwig, Kratochvíl J., Trpišovský, – Burda Z., Slabý M. ml., Svoboda, – Šindelář, Košťálek. Trenéři: Slabý M. st