HC Rytíři Vlašim

V minulém kole se Rytířům podařilo v Kolíně získat alespoň jeden bod, přesto však stále čekáme na vítězství. Náš soupeř z Čáslavi sice neměl dobrý vstup do soutěže, jeho bilance byla však po šesti kolech vyrovnaná. Do zápasu vstoupili lépe hosté, když ve 4. minutě využili zmatek v našem obranném pásmu a Šlejtr se z mezikruží trefil přesně nad lapačku. Krátce na to se Vlašimi podařilo na chvíli čáslavské zavřít v pásmu, jenže kloudná šance nepřišla. Převážně se tak hrálo v našem obranném pásmu, o moc víc příležitostí si však Čáslav nevytvořila. Nejblíže gólu byl ve 12. minutě Muras, jehož střela se odrazila od břevna, což po poradě s čárovými potvrdil i hlavní sudí. Rytíři poookřáli a krátce po ubráněné přesilovce se dostali do útočné třetiny, kde se po souboji u mantinelu puk odrazil mezi kruhy k Trpišovskému. Ač faulován, přistrčil puk na Kratochvíla a ten v signalizované výhodě překonal hostujícího Nováka. Bohužel ke konci rozhodčí za totožné zákroky krátce po sobě poslal na trestnou pouze našeho hráče a Čáslav si 8,5 vteřiny před sirénou díky Kraučukovi vzala zpět své vedení. Jestliže nám nevyšel začátek zápasu, start druhé třetiny to napravil. Herwig se zmocnil puku v obranném pásmu a hnal se na bránu. Jeho zblokovaná střela se pomalu došourala ke gólmanovi, který puk vykopl před sebe, přímo na hůl Svobodovi a rázem to bylo 2:2. Letka z Čáslavi byla náhle bez paliva. Naši převahu jsme bohužel nezužitkovali a hosté z ojedinělého útoku přiklonili zásluhou Navrátila vedení zpět na svou stranu. Následně naše trojice ubránila minutu a půl trvající oslabení a co prošlo, o to se postaral Holánek. Šanci vyrovnat měl na holi Slabý, ale Novák byl připraven. V závěru periody zůstal po souboji na ledě ležet s krvavým zraněním Josef Burda. V té chvíli se mezi do té doby vydatně povrzbuzujícími čáslavskými fanoušky projevila slabomyslná, alkoholem posilněná individua, která svým chováním dělala ostatním čáslavským fandům jen ostudu (obzvlášť, když polévají pivem rodinu s dětmi apod.). Na ledě přibývalo vyloučených a začínaly plát menší ohníčky mezi jednotlivými hráči. Začátek poslední části byl pro nás ledovou sprchou. Dvě vteřiny po vypršení trestu se k Holánkem vyražené střele dostal Šlejtr a zvýšil na 4:2. Rytíři se tlačili do útoku, utkání mělo náboj a do hry se dotávaly i emoce. K naší smůle však vlašimská snaha o vstřelení kontaktní branky vycházela naprázdno, i když Kratochvíl nebo Slabý k ní neměli daleko. Díky faulu hostujícího hráče jsme dvě minuty před koncem zkusili power play. Hra 6 na 4 nám však kýžený úspěch nepřinesla, naopak se do našeho pásma protáhl Navrátil a i díky nečekanému odrazu puku od mantinelu za bránou se mu podařilo pojistit vedení na 5:2. Rytíři tak prodlužují čekání na své první vítězství. Příští kolo zvítají naši hráči v neděli 3.11.2019 do Mladě Boleslavi, kde se od 17:00 střetnou s týmem BK Mladá Boleslav "B". Statistiky utkání: 7. kolo KLM – sobota 26.10.2019 od 17:30

HC Rytíři Vlašim vs. Hokejový klub Čáslav – 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 18. Kratochvíl (Trpišovský), 23. Svoboda (Herwig) – 4. Šlejtr (Borovanský), 20. Kraučuk, 32. Navrátil (Borovanský, Šlejtr), 41. Špelda (Bílek, Navrátil), 59. Navrátil Rozhodčí: Hruška – Z. Kálal, Z. Kálal Vyloučení: 13:15, navíc Kucharčík (VLA) 10 min Využití: 0:1 V oslabení: 0:1 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5 HC Rytíři Vlašim: M. Holánek (Kalina) – Matějka, Pessr V., Vondráček, Drahoš, Pessr J., Říha, – Kratochvíl, Kucharčík, Herwig, – Slabý M. ml., Horálek, Trpišovský, – Burda J., Soukup, Ondriga. Trenéři: Slabý M. st Hokejový klub Čáslav: Novák – Kůrka, Lang, Janata, Bílek, Šlejtr, Šulc, Svoboda, – Vlach, Sladký, Muras, Křišťan, Kraučuk, Borovanský, Špelda, Navrátil, Pipek, Barbora. Trenér: Topol