HC Rytíři Vlašim

Rytíře čekal pokus o nápravu reputace z posledního domácího zápasu, kdy vysokým rozdílem podlehli Poděbradům. Našemu soupeři, týmu HK Kralupy nad Vltavou, se v posledních utkáních dařilo bodovat. Vlašimské mužstvo se naopak trápí, zejména naše koncovka je jednou z nejhorších v celé lize a Rytíři tak stále hledají své střelce. Utkání začalo poměrně klidně a první vážné ohrožení brány přišlo až v 5. minutě, kdy v oslabení nastřelili hosté břevno. O pár minut později pomohl k průniku do našeho pásma kralupským nečekaný odraz puku od čárového a Šarše bekhendem překonal Holánka. Kralupy se držely na dostřel Holánkovy branky, k čemuž jim pomáhály naše nepřesné rozehrávky. Chvíle Rytířů přišla ve 13. minutě, když jsme po 7 vteřinách využili přesilovou hru. Po vyhraném buly posunul Trpišovský puk na modrou Říhovi a jeho střelu tečoval do sítě Herwig. Naše radost netrvala dlouho a v téže minutě, za pomoci vlašimské nedůsledné rozehrávky, vrátil svému týmu vedení Hrdina. Na druhé straně velkou minelu v rozehrávce hostujícího gólmana nepotrestal Slabý. Do kabin se však šlo za rovnovážného stavu. Zásluhu na tom měl Herwig, který dostal pas od Matějky a vymetl růžek Exnerovy brány. Rytíři vstoupili do 2. třetiny v oslabení, téměř půl minutu dokonce dvojnásobném, ale kralupské jsme téměř k ničemu nepustili. Naopak jsme získali nad soupeřem převahu, které však chyběla přesná koncovka. Hosté pak využili krátký pobyt v našem obranném pásmu, Hampl se trestuhodně snadno natlačil před bránu a Kralupy se opět ujaly vedení. Naši protivníci ožili a Holánek musel čelit samotnému úniku Studenta, stejně jako přečíslení dva na jednoho, při kterém Hrdina přestřelil zcela odkrytou klec. Naštěstí hosté nevyužili ani přesilovku v samém závěru, při které nás Holánek podržel. V poslední části se ke slovu přihlásil hlavní sudí. Pronikajícího Herwiga přidržel Cafourek a k velkému překvapení všech byl za stejný prohřešek potrestán rovněž náš hráč. Ve 43. minutě hosté po střele Romana Verbíka navýšili své vedení. Za nás se zkoušel prosadit Soukup nebo Kucharčík, ovšem bezúspěšně. Nabídnuté přesilovky po jednom z našich průniku jsme nevyužili, ale získanou převahu jsme přetavili v 50. minutě v kontaktní gól. Kucharčíkova přihrávka na Slaninu před bránu se dostala ke Kratochvílovi a ten se nemýlil. S blížícím se koncem přibývala na ledě nervozita a drobné šarvátky. Snaha o vyrovnání při naší přesilovce vedla v 55. minutě k úniku Hampla, na poslední chvíli zastaveného nedovoleně. Při nařízeném trestném střílení střílení Holánek obstál a Rytíři se dál mohli prát o vyrovnání. Po závaru před kralupskou bránou se na Trpišovského doslova vrhnul Bunda, jeho napadení však kupodivu zůstalo u rozhodčího bez odezvy. Po oddechovém času jsme minutu a půl před koncem zkusili power play, při ní se však kotouč v obranném pásmu naší nedůsledností dostal na hůl Neissovi, který neminul. Definitivní tečku za utkáním dopsal v čase 58:29 Davídek, který upravil na konečných 3:6. Další utkání sehrají vlašimští Rytíři v neděli 20.10.2019 od 17:15 v Kolíně. Naším soupeřem bude HC Kolín B. Statistiky utkání: 5. kolo KLM – sobota 12.10.2019 od 17:30

HC Rytíři Vlašim vs. HK Kralupy n. Vltavou – 3:6 (2:2, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 13. Herwig (Říha, Trpišovský), 18. Herwig (Matějka), 50. Kratochvíl (Slanina, Kucharčík) – 8. Šarše (Student), 13. Hrdina (Hampl), 29. Hampl (Hrdina, Verbík J.), 43. Verbík R. (Háva), 59. Neiss, 59. Davídek (Šarše). Rozhodčí: Plášil – Labuta, Marvan Vyloučení: 9:8 Využití: 1:0 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:6 HC Rytíři Vlašim: M. Holánek – Matějka, Pessr V., Horálek, Vondráček, Drahoš, Pessr J., Říha, – Kratochvíl, Kucharčík, Slanina, – Slabý M. ml., Herwig, Trpišovský, – Soukup, Čanda, Ondriga. Trenéři: Slabý M. st HK Kralupy n. Vltavou: Exner – Cafourek, Verbík R., Prášek, Verbík J., Bunda, David, – Student, Neiss, Kaprál, Hanžl, Šarše, Davídek, Hrdin, Háva, Hampl. Trenér: Sikela