HC Rytíři Vlašim

Modrobílým to zatím na hřištích soupeřů vůbec nejde. Po Kolínu si dvouciferný příděl branek odvezli i z Popovic.

Popovice loni zužovaly hřiště, vylepšily zázemí stadionu a technické zařízení strojovny. Vlašimským hráčům dělalo největší potíže první jmenované.
Od začátku zápasu bylo jasné, že domácí budou hrát nátlakový hokej plný osobních soubojů a tlačit se před vlašimskou branku.

V páté minutě to deklaroval Mikuláš Bícha, který zužitkoval nahrávku Culky a Holánek poprvé lovil puk z branky.
O čtyři minuty to bylo již o dvě branky, to se prosadil Martin Vacek. Hrůzostrašný úvod zakončil hned o sedm vteřin později Adam Freisler, který tak započal svou střeleckou show, která vyvrcholila hattrickem.

Před koncem třetiny se ještě trefil podruhé v zápase domácí Martin Vacek, ihned však kontroval vlašimský kapitán David Kucharčík a vykřesal před začátkem druhé třetiny naději na dobrý výsledek.

Ten však ihned zhasl hned v první minutě druhé třetiny Lukáš Kukačka, který překonal Holánka popáté. V následující dvojnásobné přesilovce zakončoval Petr Culka do poloprázdné klece, a to již bylo na Holánka moc a přenechal své místo debutantovi Ragnarssonovi.
Ten se na začátku zahřál třemi těžkými zákroky, čisté konto však islandskému brankáři vydrželo jen čtyři minuty. To David Mocek prostřelil vše, co mu stálo v cestě a zvyšoval již na 7:1.

Devět vteřin před koncem prostřední části se připomněl Adam Freisler a uzavřel tak strašidelnou vlašimskou periodu.

Hned v úvodu posledního dějství snižoval pohotovou střelou expopovický Martin Bílek, to však bylo v tento večer od vlašimských vše.
V 53. minutě uzavřel avizovaný hattrick Adam Freisler a pověstnou desítku Rytíři inkasovali čtyři minuty před koncem z hole Jakuba Žohy.

Nepovedené utkání můžou napravit modrobílý hned za týden na domácím ledě, kdy pořivítají Lvy ze Slaného.