HC Rytíři Vlašim

Rytíři i přes divokou třetí třetinu pohodlně dokráčeli za dalšími třemi body. Zatímco ve venkovních arénách to modrobílým úplně nejde, doma jsou zatím stoprocentní.

Střetnutí dvou týmů, které v minulém kole dostali dvouciferné příděly začal lépe pro domácí. Václav Fiala využil nedorozumění v obranném trojúhelníku hostů a pohodlně dorazil puk do odkryté branky.

Prvních deset minut byli Lvi ze Slaného pod neustálým modrobílým tlakem. Ale samostatný nájezd Floriána, ani dobře sehraná souhra dva na jednoho k další brance nevedla.
Hosté se začali osmělovat a druhá část první třetina patřila jim. Rytíři si stěží dali přihrávku a do šancí se již nedostávali.

Do druhé třetiny Vlašim vstoupila stejně jako do první. Hned po třech minutách překonal z úniku střelou mezi betony hostujícího brankáře Marek Kočí.
Přesně v polovině utkání se dočkal gólu i David Kucharčík. Přesněji řečeno, byl poslední, kdo se dotkl puku. Odražený kotouč v předbrankovém prostoru totiž spolehlivě "uklidil" jeden ze slánských hráčů přesně, nýbrž do klece svého brankáře Matouška.

Po dvou třetinách se již Rytířům dýchalo lépe, v té třetí si však přišli na své i fanoušci, daleko rozladěnější byli domácí trenéři.
Skvělou hrou se domácím podařilo navýšit až na krásných 7:1. To nejprve propálil Matouška Dominik Florián. O dvě minuty později ujel domácí obraně Lev Martin Sekyrka a překonal jinak výborně chytajícího Holánka ve vlašimské brance.

Hned o minutu později po krásné souhře druhého útoku vymetl všechny pavouky z pravého rohu slánské branky Marek Kočí.
V tu chvíli již hosté nestíhali a dopouštěli se faulů. Z početní výhody pět na tři skóroval Martin Matějka, který si sjel mezi kruhy a o tyč krásně skóroval.
Z pokračující výhody vznikla další branka, dělovku Horálka si zpracoval David Kucharčík a dorážkou do odkryté klece vyhnal hostujícího Matouška z branky.

Rytíři plni euforie dvakrát zaspali na modré a hosté ze dvou nájezdů překonali domácího brankáře. Autoři branek Pavel Pišinger a Vladimír Jeřábek.

To stále ještě nebylo vše. Na řadě byl jeden z vlašimských hrdinů večera, Marek Kočí, který dokonal hattrick, když procpal puk mezi tyčkou a tělem brankáře Yildirima.

Hosté pravděpodobně nechtěli odjíždět s vědomím, že neřekli poslední slovo, a proto Martin Sekerka, který byl mezi kruhy zcela nehlídaný, uzavřel střelou o tyč skóre večera.

Domácí pevnost Rytířů stále drží před nálety ostatních mužstev. Modrobílí jedou v příštím týdnu do Kolína, kde budou bojovat s Žabonosy, další sobotu poté přivítají na domácím kluzišti Kutnou Horu.