HC Rytíři Vlašim

Možná na delší dobu poslední zápas čekal v sobotu na Rytíře na vlastním ledě. Se soupeřem z Králova Dvora však v důsledku vládních nařízení museli poměřit své síly před prázdnými tribunami. Ačkoliv tomu výsledné skóre vůbec neodpovídá, byla první třetina poměrně skoupá na góly. Ten jediný vstřelil již v první minutě Březina. Naši hráči se snažili pronikat do pásma, Černý čelil pokusům Fialy nebo Floriána, Jermana v gólové pozici zastavil betonem. Nás naopak podržel Kalina, který lapačkou zastavil samostatný únik Slabého. Blízko zvýšení byli hosté, nejprve puk dopravili do sítě poté, co Piovarčik v brankovišti zalehl našeho gólmana, posléze již v poslední minutě orazítkoval Slabý tyč naší branky. Bohužel, vstup do druhé třetiny nám nevyšel, Králováci se dostali do přečíslení a Piovarči vsítil druhý gól. Pak se však naši rozjeli, dostali soupeře pod tlak a to jim přineslo dvojnásobnou početní výhodu. Při ní si vyměnil Matějka puk s Herwigem a druhý jmenovaný se nemýlil. Povzbuzená Vlašim se pustila do útoku a ve 29. minutě Košťálek obral soupeře v jeho obranném pásmu o puk, nabruslil si mezi kruhy a vyrovnal na 2:2. K naší smůle se nám nepodařilo využít momentální převahy a místo toho jsme nepokryli Hamadu, který si vzal zpět vedení. Vzápětí jsme se vrhli do útoku, jenže jsme zapomněli na obranu a hostující čtveřice hráčů předvedla krásnou akci na jeden dotek, kterou vyšperkoval přesným zakončením Slabý. Jako by to nestačilo, podařilo se v našem oslabení Gebhartovi tečovat puk těsně před Kalinou za jeho záda a pojistil tak vedení hostů. Rytíři předvedli minutu před druhou sirénou závar před soupeřovou bránou a přineslo jim to přesilovku. Florián získal puk od Herwiga, počkal si, až se mu odkryje skulinka v královédvorské bráně a upravil skóre na 3:5. Poslední část jsme nezačali špatně, měli jsme šance a i Kalina nás podržel. Pak jsme však poskytli soupeřovi přesilovku 5 na 3 a Voháňka ji okamžitě přetavil v gól. Mohli jsme se nadechnout v naší přesilovce, jenže nedůraz v našem obranném pásmu poskytl Brémovi možnost přidat další branku. Náš brankář zachraňoval, co se dalo, ale sólový únik Tučka nezastavil. Ani Vlašim nebyla úplně bez šance a nechyběla nám ani střelba, žádná střela však neměla takovou přesnost a razanci, aby se dostala až do sítě Černého. Hostující tým udeřil opět v 55. minutě – tentokrát hned dvakrát. Nejdříve se trefil Gebhart, posléze Březina. Poslední slovo v zápase si vzal opět Březina, který svým hattrickem zastavil skóre na 11:3 pro tým z Králova Dvora. S ohledem na zavedené vládní opatření v oblasti sportu zahrnujících zákaz sportovní činnosti ve vnitřních prostorách od 12. do 25. října nebudou pochopitelně sehraná žádná utkání dle plánovaného rozpisu. O dalším vývoji soutěže vás budeme informovat. Děkujeme za vaši dosavadní přízeň a těšíme se s vámi brzy na dalším zápase. Statistiky utkání: 5. kolo KLM – sobota 10.10.2020 od 17:30

HC Rytíři Vlašim vs. HK Králův Dvůr – 3:11 (0:1, 3:4, 0:6)

Branky a nahrávky: 25. Herwig (Matějka), 29. Košťálek, 40. Florián (Herwig) – 1. Březina (Piovarči, Voháňka), 22. Březina (Piovarči, Voháňka), 34. Hamada (Piovarči), 36. Slabý (Voháňka, Piovarči), 38. Gebhart (Veselý, Kulich), 46. Voháňka (Slabý), 49. Brém (Slabý), 52. Tuček (Hamada), 55. Gebhart (Brém, Tuček), 55. Březina (Hamada, Voháňka), 58. Březina (Piovarči). Rozhodčí: Hruška – Nevařil, Mašek Vyloučení: 9:13 Využití: 2:2 V oslabení: 0:2 Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5, 3:5, 3:11 HC Rytíři Vlašim: Kalina (Ježek) – Matějka, Pessr J., Horálek, Pessr V., Vondráček, Říha, – Florián, Kucharčík, Herwig, – Košťálek, Jerman, Fiala, – Macoun, Bílek, Matoušek. Trenéři: Slabý M. HK Králův Dvůr: Černý (Havel) – Voháňka, Slabý, Klimeš, Žáček, Kulich, Veselý, – Brém, Šnaidauf, Hamada, Gebhart, Piovarči, Tuček, Djobek, Březina, Mahel, Špičan. Trenér: Kameš