HC Rytíři Vlašim

Hned na začátku nové sezony KLM se spolu střetla Vlašim s Benešovem. Letošní derby hrané na ledě soupeře však bylo poznamenáno koronavirovou situací. Řídce obsazené tribuny diváky v rouškách tentokrát místo obvyklého nástupu malých hokejistů sledovaly zahájení, o které se čestným buly zasloužil hokejista Tomáš Hertl.

Na ledě však začala pravá bitva. V ní se brzo ujali vedoucí role domácí Lvi, především zásluhou minutu a půl trvající dvojnásobné přesilovky. Svou převahu potvrdili v 7. minutě vedoucím gólem z hole Jedličky. Rytířům se však poměrně brzo podařilo na vedoucí branku odpovědět. Po Herwigově úniku signalizoval hlavní sudí výhodu, kotouč se od Honzy Pessra dostal za branku ke Svobodovi a ten zpoza brány nabil sjíždějícímu si Matějkovi. S přibývajícími se minutami se začaly na ledě objevovat drobné půtky a na trestné lavici postupně usedlo několik hráčů, bohužel víc ze strany Vlašimi. Do konce třetiny již branka nepadla, i když velmi blízko k ní měl Starec, který sám proti ležícímu Holánkovi svou šanci vysloveně zahodil.

Druhá část pokračovala vyrovnaným hokejem, který také přinesl více šancí na hokejky obou celků. Neúspěšný byl proti Holánkovi Dušek, nedařilo se ani Rytířům. Až ve 32. minutě se dostali v našem oslabení do přečíslení Jedlička s Kaňkou a zkušený matador poslal Lvy opět do vedení. Ani tentokrát jsme s odpovědí příliš neotáleli. Ve 37. minutě Rytíři využili zmatků u své obranné modré, Vladislav Pessr poslal puk Kronusovi a jeho střela se dokutálela až za Čásenského záda. Ačkoliv Holánek v naší bráně doslova čaroval, nezabránil 4 vteřiny před koncem druhé části opětovnému vedení Benešova, tentokrát zásluhou Filipa Zderadičky. Závěrečné dějství přineslo na obou stranách celou řadu nepřesností a individuálních chyb, ze kterých více těžili Lvi. K tomu se přidala naše nedisciplinovanost. Rytíři tak v poslední třetině museli své síly upnout především do obrany a spoléhat na bezvadně chytajícího Holánka. Bohužel příležitostí ke skórování jsme si moc nevytvořili. V závěru třetiny jsme navíc hráli v oslabení, po jehož skončení jsme ještě v posledních vteřinách zkusili powerplay. Při ní ale Jedlička pojistil benešovskou výhru 4:2. V komorní atmosféře odhadem necelé pětistovky diváků, se Benešovu po loňské sezoně, kdy ani jednou nedokázal Rytíře porazit, povedlo opět opanovat derby. Děkujeme za podporu našich fanoušků a zveme vás všechny na první domácí utkání, které se uskuteční příští sobotu 19.9.2020 od 17:30. Naším soupeřem bude tým z Poděbrad. Statistiky utkání: 1. kolo KLM – sobota 12.9.2020 od 19:00

HC Lev Benešov vs. HC Rytíři Vlašim – 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Jedlička (Sládek), 32. Kaňka (Jedlička), 40. Zderadička F. (Holánek L., Rittig J.), 60. Jedlička (Sládek, Zderadička J.) – 12. Matějka (Svoboda, Pessr J.), 37. Kronus (Pessr L.) Rozhodčí: Hornáček – Čajan, Kálal Vyloučení: 7:12, navíc Drahoš a Pessr V. (VLA) 10 min Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 800 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2 HC Lev Benešov: Čásenský (Štěpánek) – Fedoročko, Zderadička J., Zderadička F., Kotýnek, Rittig T., Rittig J., Martínek, Janáč, – Polesný, Starec, Kočí T., Mrva, Dušek, Kaňka, Jedlička, Netolický, Sládek, Holeš, Holánek L., Kočí M., Trenér: Dvořák HC Rytíři Vlašim: Holánek (Velebil) – Matějka, Pessr J., Horálek, Pessr V., Vondráček, Drahoš, Říha – Svoboda, Kratochvíl, Herwig, – Florián, Kucharčík, Kronus, – Trpišovský, Čanda, Košťálek, –  Macoun. Trenér: Slabý M. st