HC Rytíři Vlašim

Po nevydařené první polovině sezony, kdy Rytíři na svém kontě měli pouhé tři body za stejný počet remíz a další body za kontumaci, se vlašimáci „chytli“ při derby s Benešovem a ve druhé polovině dokázali nakonec posbírat tolik bodů, že nejenže skončili v tabulce před odvěkým rivalem z Benešova, ale také se dostali do bojů předkola play off. V tom jim byl přisouzen HC Junior Mělník. První zápas na ledě soupeře dopadl celkem jednoznačně v jeho prospěch. Naši hráči však byli rozhodnuti zabojovat o třetí zápas na ledě Mělníka. Téměř šest stovek diváků tak od úvodního vhazování vidělo urputný boj na obou stranách. Bohužel jsme se opět nevyvarovali faulů, i když jeden z těch prvních přišel po těsném, leč neodpískaném ofsajdu mělnických. Hosté si dokázali vypracovat o něco více příležitostí, nás však držel Holánek. Ve 13. minutě pronikli mělničtí k nám do pásma a před brankou zůstal na malou chvíli nepokrytý Vernek - 0:1. V téže minutě Cicvárek jako smyslu zbavený nejdříve tvrdě atakoval Herwiga a posléze i Svobodu. Vyfasoval za to pouhé dvě minuty, ty jsme však potrestat nedokázali. Zato Mělník využil hned následující přesilovku a Janele přidal druhý gól. Hned od začátku druhé třetiny se Rytíři přesunuli na dostřel Šrámkovy klece, jenže naši snahu znovu zbrzdilo vyloučení. Holánek nás opět podržel a naši hráči mohli pokračovat v dobývání mělnické brány. Nejblíže k jejímu pokoření byl v polovině zápasu Kucharčík vyslaný Svobodou do samostatného úniku, jeho pokus ale zastavil beton mělnického gólmana a neuspěl ani dojíždějící Jakub Kučera. Naše první radost přišla ve 32. minutě, kdy se puk od Kucharčíka přes Honzu Pessra dostal až Drahošovi, který si sjel na kruh a prostřelil Šrámka. Těsný stav přinesl svižný a vyrovnaný hokej, hráči na ledě nevypustili žádný souboj a oba brankáři měli plné ruce práce. Ve 39. minutě sebral puk za naší bránou Jakub Kučera, poslal jej po mantinelu Vondráčkovi a ten našel na červené Svobodu. Náš útočník měl dost prostoru a času, aby našel skulinku pod vyrážečkou hostujícího gólmana. Bohužel naše oslavy vyrovnání zkalil za půl minuty Šípek, který vrátil Mělníku vedení. Skóre sice hovořilo ve prospěch hostů, jednogólové manko však dávalo domácím naději. Tlačili jsme se více do brány, Mělník však nečekaně udeřil po nenápadné akci Šubrta, který z úhlu lehkým bekhendem nahodil na Holánka a tomu se kotouč svezl po výstroji za brankovou čáru. Nicméně v dalších minutách a našem oslabení už zase úspěšně čelil nebezpečným atakům hostů. Naději nám přineslo snížení, když se ve skrumáži před bránou nejlépe zorientoval Kratochvíl a došťouchl puk do brány. Tím jsme si však asi dávku štěstí vyčerpali. Následující početní výhodu jsme totiž nedokázali využít ve svůj prospěch, i když Herwig byl blízko úspěchu. Naopak ke slovu se dostali opět mělničtí, kterým jsme nabídli přesilovou hru, po půl minutě dokonce pět na tři. Aby toho nebylo málo, vyfasoval současně s naším druhým hráčem v témže čase menší trest náš další hráč za nesportovní chování. Stateční Rytíři dokázali téměř dvě minuty čelit dvojnásobné přesile hostů, nakonec ale Vernek pojistil vítězství svého týmu střelou do poloodkryté klece. Ve zbývajících pěti minutách se Rytíři snažili, ale času nebylo nazbyt. V čase 58:24 usedl na trestnou lavici jeden z hostů a Vlašim sáhla po power play. Tu jí ve svém zárodku zkazil přehmat jednoho z čárových, který Mělníkem vyhozený puk odpískal jako zakázané uvolnění. Vhazovalo se tak na středovém kruhu a Holánek musel zpět do brány. Časomíra neúprosně ukrajovala vteřiny a Rytířům se už na další úspěch nezbylo dost času. Po závěrečné siréně se tak mohli radovat mělničtí. Musíme uznat, že zejména v domácím zápase byli lepším týmem a po zásluze postupují do dalších bojů. My jim do nich přejeme hodně úspěchů. Na místě je však také poděkovat všem našim hráčům, kteří se i přes obtíže v začátku sezony dokázali vzchopit a dotáhnout svou káru až do předkola play off. A v neposlední řadě děkujeme všem fanouškům, že nám zachovali svou přízeň a pravidelně nás podporovali na venkovních i domácích utkáních. Vážíme si vaší podpory a doufáme, že nám zachováte přízeň i v příští sezoně! Statistiky utkání: předkolo play off KLM 2.zápas – sobota 29.2.2020 od 17:30

HC Rytíři Vlašim vs. HC Junior Mělník – 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)

Branky a nahrávky: ) 32. Drahoš (Pessr J., Kucharčík), 39. Svoboda (Vondráček, Kučera J.), 49. Kratochvíl (Matějka, Kucharčík) – 13. Vernek (Šubrt, Janele), 17. Janele (Macek, Havel), 40. Šípek (Havel, Janele), 45. Šubrt (Novotný), 55. Vernek (Litera, Havel) Rozhodčí: Plášil – Hurt, Marvan Vyloučení: 9:6, navíc Šindelář, Vondráček (oba VLA) 10 min, Macek (MĚL) 10 min Využití: 0:2 Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5 HC Rytíři Vlašim: Holánek (Kalina) – Matějka, Říha, Vondráček, Pessr V., Pessr J., Drahoš, Kučera J., – Kratochvíl,  Kucharčík, Šindelář, – Svoboda, Herwig, Kučera M., – Slanina, Košťálek, Burda J., – Fiala, . Trenér: Slabý M. st HC Junior Mělník: Šrámek (Srp) – Krejsa, Prejza, Cicvárek, Novotný, Vaněk, Kubica, Kapoun, Chvátal – Šubrt, Šípek, Litera, Fedymycz, Vernek, Stinka, Macek, Lenc, Havel, Kratochvíl D., Janele. Trenér: Stinka