HC Rytíři Vlašim

Po nevydařeném vstupu do sezony se Rytíři dokázali dostat ze 4. místa skupiny východ až do bojů o play off. Soupeřem jim v zápasech hraných na dvě vítězství byl vzdálený Mělník.   Poměrně zostra vstoupili domácí do zápasu a Holánek se hned v bráně pořádně zahřál. Tento začátek jakoby předznamenal průběh celého zápasu. Rytířům to v první třetině vůbec nelepilo. První větší šanci měl až v 10. minutě Košťálek. Do té doby už náš gólman zlikvidoval několik tutovek a obstál i sám proti třem mělnickým. Ve 13. minutě rozjel od vlastní brány Janele a své sólo zakončil střelou za Holánkova záda. Zanedlouho hlavní sudí pro nás překvapivě odpískal faul našeho hráče. V oslabení se podařilo Svobodovi ujet, jenže byl zastaven nedovoleně a dostal šanci vyrovnat skóre při nařízeném trestném střílení. Bohužel na Šrámka recept nenašel. A ke slovu se tak dostal Mělník, který využil dvě přesilovky - trefili se Litera a Šubrt. Těsně po zaznění zvukového signálu oznamujícího konec třetiny se mělničtí radovali ze vstřelení gólu, ten jim však nebyl uznán.   Převaha domácích pokračovala i v prostřední části. Ve 22. minutě zůstal chvíli mezi kruhy nehlídán Vernek a trefil mezeru mezi Holánkovými betony. Naději přineslo Vlašimi snížení, když Kratochvíl vystihl rozehrávku obránců a sám proti Šrámkovi obstál na výbornou. Jenže přišel náš další faul a ten šťastnou tečí potrestal Novotný. Přesilovky měly v zápase hlavní slovo a i nám přinesla své ovoce. Svoboda trestal a upravil průběžný stav utkání na 2:5. Rytíři potřebovali zabrat a snížení je v tom nakoplo, ale srážela je častá vyloučení a dle mínění většiny hostí i nejednotný metr hlavního arbitra. Na ledě se tak poměrně dlouho debatovalo a ve hře byly velké prostoje. V samém závěru druhé třetiny se do sebe pustili Zdeněk Burda a Krejsa. Po pěstním souboji skolil náš hráč svého soka na led a bitka byla ukončena. Jenže Burda ještě navíc peprně ohodnotil výkon všech tří rozhodčích, za což ho hlavní sudí Jílek poslal do sprch.   Do závěrečné periody jsme nastupovali ve čtyřech a čekalo nás téměř pětiminutové oslabení. Mělničtí během něj přidali další dva zápisy prostřednictvím Havla a Kubiceho. Utkání bylo prakticky rozhodnuto. Sice ještě ve 45. minutě Šindelář využil přesilovku, ale domácí náskok už byl nad středeční síly Rytířů. Poslední branku vsítil Macek a pojistil tam výhru domácích na 8:3. Mamutí zásluhu na tom, že domácí nevstřelili víc branek, měl Holánek, který mnohdy zastavil puk směřující do klece. V sobotu se oba celky sejdou na ledě Vlašimi k odvetnému utkání. Přijďte podpořit naše Rytíře již tuto sobotu od 17:30 na zimní stadion. Statistiky utkání: předkolo play off KLM 1.zápas – středa 26.2.2020 od 19:00

HC Junior Mělník vs. HC Rytíři Vlašim – 8:3  (3:0, 2:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 13. Janele (Cicvárek, Macek), 15. Litera (Šubrt, Novotný), 20. Šubrt (Litera, Prejza), 22. Vernek (Litera), 26. Novotný (Vernek, Litera), 42. Šubrt (Vernek, Litera), 43. Havel, 49. Macek (Janele) – 24. Kratochvíl, 29. Svoboda (Herwig, Kučera J.), 45. Šindelář (Kucharčík, Matějka) Rozhodčí: Jílek – Čajan, Frühauf Vyloučení: 6:9, navíc Burda (VLA) TH a navíc neproměněné TS pro Vlašim Využití: 5:2 Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 7:2, 7:3, 8:3 HC Junior Mělník: Šrámek (Srp) – Krejsa, Prejza, Cicvárek, Novotný, Vaněk, Kubica, Kapoun, Chvátal – Šubrt, Šípek, Litera, Fedymycz, Vernek, Stinka, Macek, Lenc, Havel, Kratochvíl D., Janele, Štrombach. Trenér: Stinka HC Rytíři Vlašim: Holánek (Kalina) – Matějka, Říha, Vondráček, Pessr V., Pessr J., Drahoš, Kučera J., – Kratochvíl,  Kucharčík, Šindelář, – Svoboda, Herwig, Kučera M., – Burda Z., Košťálek, Burda J., – Fiala, Slanina. Trenér: Slabý M. st