HC Rytíři Vlašim

Nejen pro skalní fanoušky týmů Vlašimi a Benešova byla únorová masopustní sobota vyvrcholením základní části KLM. V derby na benešovském ledě se proti sobě postavili hráči obou týmů, aby buď Rytíři potvrdili svou nadvládu nad Benešovem, nebo se v opačném případě Lvi pokusili vyrovnat bilanci zápasů v letošní sezoně. Po tradičním nástupu s nejmladšími se domácí Lvi s vervou vrhli do zápasu a Holánek si hned v prvních vteřinách připsal první zákrok. Razantní nástup domácích však zmrazil Kucharčík, kterého do samostatného úniku vyslal Kratochvíl. Zkušený matador si položil Štěpánka a pohodlně zasunul kotouč do brány. Lvi přidali na intenzitě, zatlačili nás do středního a obranného pásma. Holánek bravurně čelil jejich pokusům a blýskl se, když jeho lapačka zastavila Formánkovu střelu. V 8. minutě obešel na modré naše obránce Polesný, vytáhl Holánka z brány, ale překonat jej nedokázal. Jenže puk se dostal k Feodoročkovi, který jej vystřelil na prázdnou bránu a od břevna se puk odrazil ke Kotýnkovi, který se už nemýlil. Naše odpověď mohla být blesková, když Štěpánkovu chybnou rozehrávku poslal Michalovi Kučerovi před prázdnou klec Svoboda, domácí obránce ale včas zasáhl. Druhá polovina první třetiny byla poznamenána vyloučeními na obou stranách. Vlašim byla při přesilovce méně nebezpečná, kdežto benešovští dokázali zahrozit i při oslabení. Jenže ani jeden z týmů gól už nepřidal a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu . O přestávkový program se postarali nejmenší hokejisté obou celků a pak už se opět na ledě sváděla tuhá bitva. Krátce po sobě se na trestnou lavici posadil jeden ze Lvů a náš Rytíř. Větší prostor na ledě nám svědčil, Zdeněk Burda se zmocnil puku, prokroužil útočným pásmem a předal na modrou Honzovi Pessrovi. Jeho střelu Štěpánek vyrazil před sebe a kotouč Zdeněk Burda dorazil do sítě, než se stačil potrestaný domácí hráč zapojit do hry. Rytíři přidali plyn a několikrát se dostali do slibných šancí. Ve 25. minutě se hned po buly v obranném pásmu domácích dostal ke střele od modré Jakub Kučera, ale trefil před sebou stojícího Sládka. Za cenu faulu zastavil jeho chystaný únik, ale to už za pukem uháněl Marek Kočí, stíhaný Vondráčkem. Tomu nezbývalo nic jiného, než jej rovněž nedovoleně zastavit a pro Benešov bylo nařízeno trestné střílení. Jeho exekutorem se stal Polesný, ale Holánek si s jeho nájezdem skvěle poradil. Domácí však měli ještě k dobru dvouminutovou přesilovku a sehráli ji výborně. Kočí si sjel před branku a tečoval kotouč za záda našeho bezmocného gólmana. Jenže naše odpověď byla blesková – přišla přesně za 20 vteřin. Herwig vyhrál vhazování v útočném pásmu, povyjel s pukem k bráně a předal ho Svobodovi, který jej dokázal zasunout do benešovské klece. Emocemi nabité utkání s sebou neslo i velké množství faulů a tak se velkou část druhé třetiny hrálo za nerovnoměrného počtu hráčů na ledě. Ačkoliv si hráči na obou stranách dokázali vypracovat dobré střelecké příležitosti, byli to brankáři, kdo v této pasáži nedovolili změnu skóre. Utkání bohužel předčasně skončilo pro Trpišovského, který led opustil s bolestivou grimasou a pošramoceným kolenem. Podruhé siréně odcházeli do kabin spokojenější Rytíři, kteří dokázali vyrovnat hru a po zásluze vedli. Jestli si Lvi v kabině zvolili nějakou taktiku vedoucí k vyrovnání, Kucharčík jim ji spolehlivě utnul již v zárodku. Před naší obrannou modrou obral Kucharčík benešovské o puk a poslal do přečíslení Kratochvíla s Josefem Burdou. Kratochvíl mazácky počkal, až se mu obránce položí, a poslal puk Burdovi.  Jeho střelu vyrazil Štěpánek do brankoviště, kde jej v klidu do sítě doklepnul dojíždějící Kucharčík. Evidentně rozhození Lvi vzápětí špatně střídali a byli za to potrestáni dvouminutovým trestem, a aby toho nebylo málo, po půl minutě šli domácí do třech. Rytíři si nabídnutou šanci nenechali proklouznout mezi prsty a jednu z přesilovek Herwig po přihrávce Zdeňka Burdy v čase 43:35 přetavil v náš pátý gól. Na ledě to začínalo víc a víc jiskřit a trestná lavice nestačila vychládat, neustále totiž na ní proudil dav provinilců. Potrestanému Stejskalovi se verdikt hlavního sudího nelíbil natolik, že inkasoval 2x osobní trest a odebral se tak do sprch dříve než spoluhráči. Velkou příležitost na zvrat utkání jsme nabídli Lvům v polovině poslední třetiny. Díky naší nedisciplinovanosti jsme poskytli benešovským téměř pět minut trvající přesilovku, z toho celé dvě minuty dokonce dvojnásobnou. Domácí však z této výhody dokázali, díky naší dobré obranné hře a skvělým Holánkovým zákrokům, vytěžit jen jednu branku z hole Netolického. Jakmile byli Rytíři kompletní, začali opět Lvům úspěšně komplikovat cestu za vyrovnáním. V čase 57:41 odvolal domácí kouč z brány Štěpánka a Benešov se pokusil o power play. Jenže při ní jsme je ke slovu nepustili a naopak Kucharčík (otřesený předchozím neodpískaným vražením na mantinel) zpečetil do prázdné brány naše vítězství 6:3. Nejenže tím dokonal hattrick, ale také vyhnal většinu domácích fanoušků z ochozů. Po závěrečném hvizdu se ještě na ledě strhla hromadná potyčka, po které přibylo na dlouhý seznam vyloučených dalších pár trestů. Rytíři si však mohli v klidu vychutnat oslavy s hojným počtem fanoušků, kteří je do Benešova přijeli podpořit. Vlašim v letošním měření sil kralovala oběma derby, která shodně vyhrála 6:3. Rytíři tak odsunuli benešovské Lvy v tabulce skupiny východ na páté místo a svým čtvrtým místem si definitivně pojistili předkolo play off KLM. O našem soupeři se rozhodne teprve dnes navečer, kdy se dohraje kompletní 22. kolo KLM. Děkujeme všem fanouškům za přízeň v celé základní části a zveme je, aby nás přišli podpořit i v bojích ve vyřazovací části. Statistiky utkání: 22. kolo KLM – sobota 22.2.2020 od 17:00

HC Lev Benešov vs. HC Rytíři Vlašim – 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 8. Kotýnek, 26. Kočí (Kaňka), 52. Netolický (Kaňka, Starec) – 3. Kucharčík (Kratochvíl, Matějka), 23. Burda Z. (Pessr J.), 26. Kučera M. (Herwig), 41. Kucharčík (Burda J., Kratochvíl), 44. Herwig (Svoboda, Burda Z.), 59. Kucharčík (Kratochvíl) Rozhodčí: Hruška – Čajan, Kálal Vyloučení: 10:15, navíc Stejskal (BN) OK, Vondráček (VLA) 10 min, Kotýnek (BN) 5+OK, Pessr J. (VLA) 5+OK, Kalina (VLA) 5+OK, navíc neproměněné TS pro Benešov Využití: 2:1 V oslabení: 0:1 Diváci: 1283 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5, 3:5, 3:6 HC Lev Benešov: Štěpánek – Korvas, Fedoročko, Stejskal, Zderadička, Bursík, Kotýnek, – Polesný, Formánek D., Kočí M., Janáč, Mrva, Dušek, Kaňka, Kučera Jan, Starec, Netolický, Sládek O. Trenér: Sládek F. HC Rytíři Vlašim: Holánek (Kalina) – Matějka, Říha, Vondráček, Drahoš, Pessr V., Kučera Jakub, Pessr J. – Kratochvíl, Kucharčík, Šindelář, – Trpišovský, Burda Z., Slanina, – Svoboda, Herwig, Kučera M., – Košťálek, Burda J.. Trenéři: Slabý M. st