HC Rytíři Vlašim

Po vánočních svátcích se v novém roce představili Rytíři doma až 18. ledna, kdy jim soupeřem byl tým SC Kolín B. Oba soupeře od sebe dělilo jen pár příček v tabulce, Kozlové pak měli před Vlašimí tříbodový náskok. Pro Vlašim se zápas začal odvíjet slibně už od začátku. Ve 4. minutě zavezl kotouč do pásma Trpišovský a poslal jej před bránu, kde se díky Šindelářovi dostal až na Slaninovu hůl a byl z toho vedoucí gól. Hrál se poměrně svižný hokej, ale žádné větší šance diváci neviděli. Jednou z výjimek byl únik Trpišovského, který na útočné modré připravil hosty o puk, jeho střela však skončila v lapačce kolínského brankáře. Kolínská chvilka přišla v 10. minutě, v první přesilovce, kterou za deset vteřin využili, když Jiří Kadlec nadvakrát z bezprostřední blízkosti Holánka překonal. Vrátka na trestnou lavici se v průběhu dalších minut netrhla a tak postupně oba celky mohly hrát v dvojnásobné početní výhodě. A protože ani jeden z nich nabídnutou šanci nevyužil, šlo se do kabin za smírného stavu. Ve druhé třetině se začalo z obou stran opatrně a jen kolínský Martínek měl v jejím začátku více práce díky naší přesilovce. Uplynulo necelých pět minut a z našeho pásma si vyšlápl Kratochvíl, na útočné modré předal puk Trpišovskému, který jej posléze poslal mezi kruhy Herwigovi, a ten našel skulinku mezi betonama soupeřova brankáře. Vedoucí gól Rytíře nakopl a Svobodova dravost nám přinesla výhodu v podobě přesilové hry, kterou Kratochvíl využil k navýšení našeho vedení. Kozlové z Kolína se ke slovu moc nedostávali, ale ve 28. minutě se po chybě našeho obránce dostal sám před bránu Zhelyzniak, avšak jeho dva pokusy Holánek i vleže skvěle zlikvidoval. Podržel nás také při pokusu Kopeckého ve vlastním oslabení. I když jsme přesilovku nezačali nejlépe, nakonec se nám podařilo navýšit v ní naše vedení na 4:1. Po něm si hostující trenér vyžádal oddechový čas, zkonsolidoval své svěřence a zanedlouho dokázali hosté v našem oslabení zásluhou Jiřího Kadlece snížit. Po této vzpruze jakoby kolínští Kozlové ožili, jejich snaha o vstřelení gólu však vyšla naprázdno. Neuspěl ani vlašimský Kratochvíl, který dostal pas na útočnou modrou a zcela sám proti Martínkovi neuspěl. I když nepatrný, přeci jen náskok, nenutil Rytíře do žádného velkého útoku. Aktivita tak ležela na kolínských, kterým se ale nedařilo zatlačit Rytíře do velké defenzivy. Občas se sice snažili nachytat Holánka, ten ale každý jejich pokus zlikvidoval. Po jednom za takových kolínských pokusů se podařilo Herwigovi vybojovat vyhozený kotouč u mantinelu v obranném pásmu hostí a přihrát jej Slaninovi. Ten s pukem naložil nejlépe, jak uměl a navýšil naše vedení na 5:2. V 58. minutě Rytíři vystihli na vlastní modré přihrávku kolínského obránce a Kratochvíl s Trpišovským se dostali do přečíslení dna na jednoho. Kratochvílovu přihrávku mezi kruhy sice zblokoval kolínský hráč, kotouč se však ocitl u dojíždějícího Herwiga. Ten jej poslal zpátky k bráně Trpišovskému, proti jehož zakončení byl Martínek bez šance. Případnou snahu o korigování stavu utkání zhatilo Kozlům vyloučení jednoho z nich minutu a půl před koncem třetiny. Sice se hosté dostali během oslabení do přečíslení, Holánek však Peškův pokus zkrotil lapačkou. Vzápětí sice Svoboda vstřelil branku, ale sudí krátce předtím přerušil hru a tak nemohla být uznána. To nás ale nemuselo mrzet, protože 8 vteřin před koncem završil naše vítězství sedmým gólem Šindelář. Příští kolo zajíždí naše mužstvo v neděli 26.1.2020 do Čáslavi. Statistiky utkání: 17. kolo KLM – sobota 18.1.2020 od 17:30

HC Rytíři Vlašim vs. SC Kolín B – 7:2 (1:1, 3:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Slanina (Šindelář, Trpišovský), 25. Herwig (Trpišovský, Kratochvíl), 27. Kratochvíl (Matějka, Herwig), 31. Kratochvíl (Matějka, Slanina), 55. Slanina (Herwig), 58. Trpišovský (Herwig, Kratochvíl), 60. Šindelář (Svoboda, Pessr V.) – 10. Kadlec J. (Kopecký, Novák), 34. Kadlec J. (Kopecký, Sladký) Rozhodčí: Hruška – Nevařil, Pacovský Vyloučení: 4:10 Využití: 3:2 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 7:2 HC Rytíři Vlašim: M. Holánek (Kalina) – Matějka, Říha, Vondráček, Drahoš, Pessr V., Pessr J. – Kratochvíl, Trpišovský, Herwig – Šindelář, Slabý ml., Slanina, – Kucharčík, Košťálek, Svoboda, – Burda J. Trenéři: Slabý M. st SC Kolín B: Martínek – Sladký, Křeček, Vaněk, Švanda, Horák, Novák, Nutil, – Ježek, Pešek, Spitzer, Zheliznyak, Kopecký, Teplý, Kadlec J., Kadlec A., Jindra. Trenér: Smítka