HC Rytíři Vlašim

Po vítězném derby s Benešovem se v minulém kole Rytířům dařilo i na ledě Žabonos, které obrali o plný počet bodů. Druhou adventní neděli zavítali tentokrát do Vlašimi Sršni z Kutné Hory, náš bezprostřední soupeř z horní části tabulky. Zápas v mnohém ohledu připomínal první měření sil obou mužstev na ledě v Kutné Hoře. Sršni se po pár minutách dostali do dvou nebezpečných akcí, první pomohl uhasit Holánkovi Zdeněk Burda odpálením puku z brankoviště, podruhé už Holánek úspěšně čelil pokusu Jiřího Tvrdíka. Na druhé straně se dostal k zakončení Trpišovský po spolupráci s Kratochvílem, puk se však od tyčky odrazil mimo bránu. Hra poměrně rychle plynula, Sršni dotírali na našeho gólmana, který měl o něco více práce než jeho protějšek, ale ten statečně odolával. Štěstí a dobře postavená tyč při něm stálo i při Beranově pokusu o zasunutí kotouče po objetí obrány. Také díky tomu se šlo do kabin za smírného stavu. Ve druhé třetině do toho vlašimští šlápli a prověřili Jelínka v kutnohorské bráně několika nepříjemnými střelami. Rozjeté Rytíře mělo zbrzdit vyloučení, bylo tomu však naopak. Nejprve unikl hostující obraně Herwig a posléze byl faulován Kucharčík. V ponechané výhodě si však Kucharčík vybojoval ještě jeden faul a tak za katr putovali hned dva Sršni najednou. Před námi byly dvě minuty přesilovky nejprve 4 na 3 a po půl minutě 5 na 3. Zamkli jsme hosty v jejich třetině a rozjeli kolotoč střel, který však po minutě ukončila šarvátka Herwiga s Havelkou. Po ní se oba aktéři odebrali předčasně pod sprchu. Gól se nám vstřelit nepovedlo, za to jsme kutnohorské dostali částečně pod tlak a dařilo se nám držet je v poměrně bezpečné vzdálenosti od naší brány. Otevřený výsledek přinesl opatrný vstup obou týmů do poslední části. Výhodu přesilové hry naštěstí pro nás kutnohorští nevyužili a na ledě se hrála vyrovnaná partie. Hru ozdobilo pěkné gesto fair play, když se Kratochvíl bez zaváhání přiznal k teči puku, který po rozehrávce hostujícího brankáře skončil v síti a trest tak nebyl udělen. S přibývajícím čase získávali domácí mírně navrch. V 51. minutě při závaru před bránou na poslední chvíli volně ležící kotouč v brankovišti odpálil jeden z hráčů Kutné Hory. Za dvě minuty už jsme se však radovali po Kucharčíkově střele. Kotouč mířící za brankovou čáru hokejkou vyškrábl bránící hráč a hlavní sudí po poradě s čárovými gól neuznal, což vyvolalo pochopitelně velkou vlnu emocí. Podařilo se nám je však ukočírovat, s pomocí Holánka jsme přečkali i následující oslabení. A pak už přišla zasloužená odměna. Vladislav Pessr poslal puk do středního pásma Kucharčíkovi, ten jej pod tlakem a se štěstím posunul na modrou Slaninovi. Tomu už v cestě stál jen kutnohorský obránce. Popojel si mezi kruhy a mezi nohama bránícího hráče zcela překvapil Jelínka v kleci. Stadion vybuchl nadšením a v 56. minutě spolu s hráči slavil vedoucí gól. Zbytek zápasu jsme již vší silou ubránili, do poslední chvíle si nevydechl ani Holánek. Vlašim si tak zaslouženě zapsala do tabulky plný počet bodů.   Další zápas je na pořadu v neděli 15.12.2019 od 17:30 na zimním stadionu v Mělníku. Doma se pak Rytíři naposledy v tomto roce představí v neděli 22.12.2019 od 17:30. Soupeřem jim bude tým z Černošic.   Statistiky utkání: 13. kolo KLM – neděle 8.12.2019 od 17:30

HC Rytíři Vlašim vs. SK Sršni Kutná Hora – 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 56. Slanina (Kucharčík, Pessr V.) Rozhodčí: Plášil– Pěkný, Šubrt Vyloučení: 7:6, navíc Herwig (VLA) i Havelka (KH) oba 5+20 min Využití: 0:0 Průběh utkání: 1:0 HC Rytíři Vlašim: M. Holánek (Kalina) – Matějka, Vondráček, Horálek, Říha, Pessr V., Pessr J. – Kratochvíl, Trpišovský, Herwig – Burda Z. , Kucharčík, Šindelář, – Burda J., Slanina, Kronus, – Ondriga, Košťálek Trenéři: Slabý M. st SK Sršni Kutná Hora: Jelínek D. (Kočí J.) – Bašus, Havelka, Švejda, Chmelař, Málek, Grauer, – Rudolfský, Šváb., Dytrych, Jelínek M., Jiráň, Javůrek, Tvrdík Jan, Tvrdík Jiří, Sádlo, Beran, Klazar. Trenér: Bednář