HC Rytíři Vlašim

Těsně předtím, než se KLM přehoupla do své druhé poloviny, nadešel poslední listopadovou neděli očekávaný den D, kdy na vlašimském ledě zkřížila hole mužstva Vlašimi a Benešova. Ani jednomu z celků první část nevyšla podle jejich představ, Rytíři dokonce dosud ani jednou nemohli slavit na ledě vítězství. Bez ohledu na dosavadní výsledky, formu nebo postavení v tabulce, čekal na diváky atraktivní hokej plný soubojů a bojů o každou píď ledu. Jako tradičně doprovodili své vzory k zápasu malí Rytíři a Lvi. Po nástupu všichni společně s fanoušky uctili památku přes sezónou zesnulého pana Jiřího Janalíka, který nejprve působil ve Vlašimi jako hráč a později i jako trenér ve Vlašimi i Benešově. Jeho rukama prošel nespočet hokejistů, byl navíc pravidelným divákem našich domácích zápasů. Za to všechno mu patří naše velké díky. Opravdu zhurta vlétli Lvi do zápasu a v prvních vteřinách bylo v našem brankovišti pěkně horko. Hned ve 3. minutě přehlédli čároví evidentní ofsajd (kdy i sám provinivší se hráč přestal hrát), Michal Holánek však Duškův pokus zlikvidoval. V 5. minutě jsme Benešovu nabídli první přesilovku, kterou ovšem pohrdl a my jsme krátce po jejím skončení začali obléhat soupeřovu bránu. Úspěch se dostavil záhy. V 9. minutě rozjásal tribuny Trpišovský, který dorazil puk do Štěpánkovy klece. Naše radost netrvala dlouho a Dušek využil chyby v obranné činnosti Vlašimi a zasunul puk podél ležícího gólmana. Hrál se atraktivní hokej nahoru dolů. Po jedné z nebezpečných situací před naší brankou se strhla menší potyčka, která však poslala oba aktéry na krátký opočinek na trestnou. Vyrovnané utkání přiklonil na stranu Benešova v 16. minutě Marek Kočí, po jehož dorážce se puk zlehka došoural až za brankovou čáru. V poslední minutě byl ještě přísně vyloučen náš hráč, aby krátce na to putoval také na druhou stranu hráč Benešova. První přestávku vyplnila utkání malých hokejistů v minihokeji a poté opět nastal lítý boj o body a prestiž. Díky vyloučení z předchozí třetiny se našim hráčům naskytla pouhých 15 vteřin trvající přesilovka a to jim bohatě stačilo. Kronus se probil do útočného pásma, zmatená obrana jeho průnik zastavila, ale puk vyhodila jen Slabému na čepel hole. Jeho střela nad lapačku rozvlnila síť v benešovské svatyni. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, jeden útok stíhal druhý. Velkou příležitost skórovat dostal Šindelář, Herwig v samostatném úniku, nebo Kronus. Rytíři přidávali na obrátkách a Lvi stále obtížněji pronikali do našeho pásma, kde naráželi na připraveného Michala Holánka. Jen jednou benešovští ještě uspěli, když Dušek využil zmatku kolem naší branky a vstřelil vedoucí gól. S odpovědí Rytíři neotáleli a udeřili, když to Benešov čekal nejméně - při vlastním oslabení. Vladislav Pessr využil zaváhání benešovského hráče, obloučkem vyhodil puk do středního pásma přímo do jízdy Kratochvíla. Ten, ač stíhán, dokázal zamířit přesně do branky a bylo srovnáno. Navrch získávali čím dál tím víc domácí. Znovu unikl Kratochvíl, tentokrát však byl neúspěšný. Až ve 38. minutě jsme byli po zásluze odměněni, když se puk vybojovaný u mantinelu dostal mezi kruhy k Herwigovi a ten jej nasměroval nad rameno překvapeného Štěpánka. Poslední třetinu jsme začali oslabeni, k ničemu jsme přitom Benešov nepustili a dokázali si naopak za vyrovnaného počtu hráčů na ledě vytvořit na hosty tlak. Ten vyústil v přečíslení dva na jednoho, kdy si Herwig s Kratochvílem vyměnili kotouč a první jmenovaný střílel do prázdné brány. Benešovští viditelně zaskočeni vývojem utkání dlouho diskutovali o neodpískaném faulu vysokou holí na Lukáše Holánka. Nebylo jim to nic platné a my jsme jejich psychického rozpoložení využili a ještě víc jsme je zatlačili do defenzivy. Čím dál tím víc se dopouštěli hrubých chyb, které jsme však nedokázali potrestat. Postupně se tak před Štěpánkem ocitl dvakrát zcela sám Josef Burda a jednou tentýž hráč navíc ještě se Slabým. Lvům jakoby docházela šťáva. Rytíři velmi dobře pokrývali střední pásmo a když už benešovští pronikli na naše území, nepustili jsme je ke střele, nebo zaúřadoval Michal Holánek. Do střelecké listiny se v dalších minutách mohli zapsat také Soukup, Kratochvíl nebo Slanina. Gól se nám ale povedlo vstřelit až v 56. minutě. Kronus a Zdeněk Burda získali puk ve středním pásmu a Zdeněk Burda poslal do samostatného úniku Slabého - 6:3. V posledních chvílích se sice ještě Benešov snažil korigovat skóre, na velký obrat však již pro ně bylo příliš pozdě. Vlašimští Rytíři tak mohli poprvé v sezoně oslavit své první vítězství a navíc nad dlouholetým rivalem. Děkujeme téměř tisícovce fanoušků obou mužstev za jejich podporu. Věříme, že vlašimští diváci nás budou i nadále podporovat v dalších zápasech a doufáme, že si vítězství přenesou Rytíři i do dalších zápasů. Další utkání je na programu příští sobotu, 30.11.2019 od 18:00 v Kolíně, kde sehrajeme utkání s celkem HC Žabonosy. Statistiky utkání: 11. kolo KLM – neděle 24.11.2019 od 17:30

HC Rytíři Vlašim vs. HC Lev Benešov – 6:3 (1:2, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. Trpišovský (Kratochvíl, Horálek), 22. Slabý, 34. Kratochvíl (Pessr V.), 38. Herwig (Trpišovský, Kratochvíl), 43. Herwig (Kratochvíl), 56. Slabý (Burda Z., Kronus) – 11. Dušek (Holánek L.), 16. Kočí M. (Netolický, Kaňka), 32. Dušek (Babický) Rozhodčí: Jílek – Kálal, Maňák Vyloučení: 7:2 Využití: 1:0 V oslabení: 1:0 Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 6:3 HC Rytíři Vlašim: M. Holánek (Kalina) – Matějka, Pessr V., Vondráček, Horálek, Říha, – Kratochvíl, Trpišovský, Herwig – Slanina, Svoboda, Šindelář, – Slabý, Burda Z.,  Kronus, – Ondriga, Burda J. Trenéři: Slabý M. st HC Lev Benešov: Štěpánek – Martínek, Kumpošt, Stejskal, Korvas, Zderadička, Fedoročko, – Polesný, Kočí M., Formánek, Netolický, Kohout, Holánek L., Janáč, Mrva, Dušek, Kaňka, Babický, Starec. Trenér: Sládek