HC Rytíři Vlašim

Zatímco venku se Rytířům občas podaří vybojovat nějaký ten bod, v domácím prostředí je to paradoxně z pohledu hráčů i fanoušků velká katastrofa. Slánští Lvi nás nenechali příliš rozkoukat a už po dvou minutách lovil Holánek puk ze své sítě po Šimáčkově dorážce. Naši první větší šanci měl až po několika minutách Herwig, který v útočném pásmu obral na modré o puk soupeře, ale ani nadvakrát Matouška nepřekonal. Vzápětí přišla minela našeho obránce, který zpoza vlastní brány pod tlakem poslal puk před Holánka, kde byli téměř nepokrytí tři slánští hráči a Lapáček mohl pohodlně doklepnout kotouč do odkryté klece. V 10. minutě poměrně lehce Herwig odstavil Zilchera, který spěchal za vyhozeným pukem. Slánský obránce jej v poslední moment přihrál najíždějícímu Trpišovskému a bylo to 1:2. Krátce nato skončil zápas po vražení na hrazení pro Drahoše. Tlak získaný v následné přesilovce jsme však nezužitkovali a místo toho jsme dvakrát rychle za sebou inkasovali. Nejprve se do střelecké listiny zapsal Cigánek a po něm Malát. I když jsme před přestávkou Matouška několikrát prověřili, šlo se do kabin za nelichotivého stavu 1:4. Naději do žil vlil Rytířům ve 23. minutě gól Josefa Burdy, který svou premiérovou trefu za A tým náležitě oslavil. K naší smůle už ho nikdo z našich ve druhé části nenapodobil. Ve 39. minutě se sice již všichni na ledě i v hledišti radovali po Trpišovského střele, ale puk v bráně neskončil a hra pokračovala plynule dál. Náš střelecký neúspěch podtrhla půl minuty trvající přesilovka 5 na 3. Po jejím skončení, stále v početní výhodě, jsme opět po neuvěřitelné hrubce našeho obránce obdrželi krátce před koncem třetiny již pátou branku z hole Špičana. Ačkoliv jsme do poslední části vstoupili s nemalým odhodláním změnit skóre, byli to opět slánští hráči, kteří se radovali.Ve 44. minutě se trefil Kubinčák. V téže minutě byl při průniku faulován Šindelář, nařízené trestné střílení ale v kontaktní gól neproměnil. Místo toho slánští Lvi navyšovali dál svůj náskok až na 9:2. Postupně se trefili Kasala, po jehož střele vystřídal Holánka v bráně Kalina, a dvakrát Vodička. I když se Rytířům nedá upřít snaha, dohnat sedmigólové manko je prakticky nemožné. A tak již jen v závěru upravil na konečných 3:9 Herwig. V příštím kole nás čeká poslední zápas první části soutěže - DERBY  s HC Lev Benešov. POZOR - zápas je na programu v neděli 24.11.2019 od 17:30 na ZS ve Vlašimi. Přijďte podpořit naše mužstvo, které víc než jindy potřebuje vaši podporu. Upozorňujeme všechny fanoušky, aby vzhledem k očekávané početnější návštěvě dorazili na stadion s dostatečným časovým předstihem. Statistiky utkání: 10. kolo KLM – sobota 16.11.2019 od 17:30

HC Rytíři Vlašim vs. HK LEV Slaný – 3:9 (1:4, 1:1, 1:4)

Branky a nahrávky: 10. Trpišovský, 23. Burda J. (Soukup), 57. Herwig (Trpišovský, Kratochvíl) – 3. Šimáček (Slabý, Nekvinda), 8. Lapáček (Kubinčák), 14. Cigánik (Nekvinda, Vodička), 15. Malát (Lapáček), 40. Špičan (Vodička), 44. Kubinčák (Malát, Kasala), 47. Kasala (Malát, Kubinčák), 48. Vodička (Špičan), 56. Vodička (Špičan) Rozhodčí: Kučera – Kálal, Čajan Vyloučení: 5:6, navíc Špičan (SLA) 10 min Využití: 0:0 V oslabení: 0:1 Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:9, 3:9 HC Rytíři Vlašim: M. Holánek (od 47. min Kalina) – Matějka, Pessr V., Vondráček, Drahoš, Horálek, Říha, – Kratochvíl, Herwig, Trpišovský – Slanina, Svoboda, Burda J., – Soukup, Šindelář, Ondriga. Trenéři: Slabý M. st HK LEV Slaný: Matoušek (Roll) – Knobloch, Zilcher, Vošahlík, Slabý, – Lapáček, Malát, Šimáček, Kasala, Vodička, Cigánik, Špičan, Kubičák, Nekvinda. Trenér: Kameš