HC Rytíři Vlašim

Nedělní podvečer přivítali kolínští Kozlové doma naše Rytíře. B tým Kolína okupuje, na rozdíl od nás, vyšší příčky tabulky. My jsme však na led soupeře přijeli v pozměněné sestavě a s cílem získat co nejvyšší bodový zisk. Hned v samém začátku nás kolínští zavřeli ve třetině a Holánek čelil několika nepříjemným střelám. Naše puky končily na holích soupeře a vůbec poprvé jsme domácí bránu ohrozili až Kronusem v 7. minutě. Paradoxně nám pomohlo až naše oslabení, které jsme sehráli výborně a na jeho konci si vynutili faul. Dvacet vteřin před vypršením trestu si u mantineu vyměnili kotouč Herwig s Kratochvílem a přihrávka putovala mezi kruhy, kam si sjel Vladislav Pessr. Svým nápřáhem rozvlnil síť v Hermannově bráně a potěšil několik vlašimských fanoušků. Souboj na ledě už zdaleka nevyzníval pro domácí a ke slovu se hlásili i naši Rytíři. Přesto ještě kolínští v závěru dvakrát prověřili Holánkovu pozornost. S velkou chutí jsme se pustili do druhé části, neuspěli však Trpišovský, Kronus, ani Ondriga. Holánek si v brance mohl odpočinout, ale při objetí brány Antonínem Kadlecem byl jeho beton včas na svém místě. Ve 29. minutě se zpoza vlastní brány rozjel přes celé kluziště Zheliznyak a střelou nad lapačku vyrovnal. Vzápětí mohl vrátit Vlašimi vedení Trpišovský, kterému puk před bránu naservíroval Kronus. Utkání bylo poměrně vyrovnané, ale také plné nepřesností a ozdobené skvělými zákroky obou brankářů. V komorní atmosféře zápas plynul bez zbytečného narušování ze strany hlavního sudího. Jedinou přesilovku druhého dějství jsme v závěru přečkali i díky Holánkovi. Kolínští do třetí třetiny vstoupili aktivně, Holánek jejich pokus ale zlikvidoval. Za nás se snažil překonat soupeřova gólmana Ondriga, Kronus motal hlavu kolínské obraně. Díky minele v rozehrávce kolínských před vlastní klecí jsme sice díky Trpišovskému vytěžili tlak, nikoliv však vedoucí branku. Ke konci základní hrací doby jsme sehráli dvě těsně po sobě jdoucí přesilové hry, ale ani Vondráček, Kronus nebo Trpišovský se skóre už nepohnuli. V nastaveném čase se sice jako první ke střele dostal Vladislav Pessr, pak však náš obránce ve snaze zmocnit se puku sekl protihráče přes hokejku. Hlavní arbitr ponechal kolínským výhodu, ti tak hráli chvíli 4 na 3, čehož využil Kopecký, projel celým hřištěm až před Holánka a střelou nad vyrážečku získal prémiový bod pro Kolín. Následující sobotu se Rytíři představí opět na domácím ledě. V sobotu 26.10.2019 přivítají soupeře HC Čáslav od 17:30. Přijďte naše hráče podpořit. Statistiky utkání: 6. kolo KLM – neděle 20.10.2019 od 17:15

SC Kolín vs. HC Rytíři Vlašim – 2:1 PP (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 29. Zheliznyak, 63. Kopecký (Netušil) – 14. Pessr V. (Kratochvíl, Herwig) Rozhodčí: Jílek – Raška, Labuta Vyloučení: 3:2 Využití: 0:1 Průběh utkání: 0:1, 2:1 SC Kolín: Hermann – Křeček, Jelínek, Nutil, Sladký, Pilný, Hyšpler, – Netušil, Kopecký, Ježek, Kysela, Pešek, Zheliznyak, Spitzer, Kadlec A., Kadlec Jiří I, Kadlec Jiří II. Trenér: Smítka HC Rytíři Vlašim: Holánek (Kalina) – Matějka, Pessr V., Pessr J., Říha, Vondráček, Drahoš, – Kratochvíl, Kucharčík, Herwig, – Burda Z., Kronus, Trpišovský, – Horálek, Ondriga, Burda J. Trenéři: Slabý M. st