HC Rytíři Vlašim

K utkání 4.kolo zajížděli naši hráči do Velkých Popovic, kterým se doposud dařilo bodovat v každém zápase. Vlašim od začátku letošního ročníku trápí koncovka a zoufale nám chybí střelec. Vždyť náš útok má na svém kontě téměř nejméně branek ze všech týmů, hůře je na tom jen Příbram. Jako by chtěli dát Rytíři zapomenout na poslední porážku, vlétli do utkání jako uragán. Vytěžili jsme z toho první přesilovku, nikoliv však gól, i když šance měli Slabý i Ondriga. Po přesilovce navíc zazvonila za Lorencovými zády tyč. Domácí byli naším tlakem zjevně zaskočeni, ale z ojedinělého útoku se podařilo Medřickému otevřít skóre. Holánek pak v oslabení vychytal únik Žohy. V 11. minutě vyfasoval Kucharčík desetiminutový osobní trest a naše útoky se přeskupily. Hra se vyrovnala a popovičtí získávali mírnou převahu. Rejnův pokus Holánek zlikvidoval, v 18. minutě ale už puk v lapačce neudrže a pohotový Medřický jej lehce doklepnul za brankovou čáru. Stejně jako my po zahájení, začali domácí tlakem, který jim ve 23. minutě po chybě naší obrany přinesl 3. gól. Střela vyslaná na Holánka našemu brankáři propadla za záda a Maňas kotouč dorazil do brány. Našim hráčům statečně vzdoroval v domácí kleci Lorenc. Jediný recept na jeho překonání našel Kucharčík, kterého v oslabení poslal na zteč Honza Pessr. Naše další pokusy již vyšly naprázdno, i když šance si ve vlastním oslabení dokázeli připravit Trpišovský i Slabý. Hrála se poměrně vyrovnaná partie, ke konci už na tom Slavoj byl o poznání lépe. Do kabin se odcházelo za stavu 3:1, který našim hráčům skýtal ještě naději na bodový zisk. Poslední část nabídla zpočátku hokej na obě strany. V krátké přesilové hře jsme byli několikrát maličký kousek od vstřelení branky, Lorenc však pochytal neuvěřitelné. Popovickým se stejně jako nám podařilo uniknout v oslabení. Marečkův první pokus Holánek zlikvidoval, rozhození Rytíři však dovolili témuž hráči dostat se následně k dorážce a domácí navýšili vedení. Obranný val Rytířů padl a velkopopovičtí hráči se dostávali do přečíslení, nebo procházeli mezi našimi hráči jako nůž máslem. Postupně každou minutu přepisovali skóre - nejříve Vacek, o minutu později dokonal svůj hattrick Medřický a poslední slovo si vzal v 55. minutě Mareček. Za stavu 7:1 bylo prakticky rozhodnuto a zápas se dohrál realtivně v klidu. Již tuto sobotu se pokusí připsat si do tabulky body Rytíři na domácím ledě. V sobotu 12.10.2019 přivítají soupeře HC Kralupy nad Vltavou od 17:30. Přijďte naše hráče podpořit. Statistiky utkání: 4. kolo KLM – sobota 5.10.2019 od 18:00

Slavoj Velké Popovice vs. HC Rytíři Vlašim – 7:1 (2:0, 1:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 6. Medřický (Žoha), 18. Medřický (Freisler), 23. Maňas (Freisler), 52. Mareček (Freisler), 53. Vacek (Synáč), 54. Medřický (Žoha), 55. Mareček (Maňas) – 27. Kucharčík (Pessr J.) Rozhodčí: Macháč – Holec, Kovačík Vyloučení: 7:5, navíc Kucharčík (VLA) 10 min. Využití: 0:0 V oslabení: 1:1 Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1 Slavoj Velké Popovice: Lorenc – Černý, Kolaja, Mocek, Krejčí, Nejedlý, Vít, – Flieger, Klešč, Rejna, Žoha, Freisler, Maňas, Medřický, Vacek, Synáč, Mareček. Trenér: Kotráš HC Rytíři Vlašim: Holánek – Matějka, Pessr J., Horálek, Vondráček, Pessr V., Říha, – Kratochvíl, Kucharčík, Burda, – Soukup, Svoboda, Slabý M. ml., – Veselka, Ondriga, Trpišovský. Trenéři: Slabý M. st